Soutěžíme online

Tradičně v průběhu školního roku mají naši žáci možnost zúčastnit se řady matematických, logických a jiných soutěží. Tento školní rok je vzhledem k epidemiologické situaci výrazně náročnější, část soutěží se rušila (již na jaře) nebo přesouvala. Ale některé soutěže nám zůstaly a přizpůsobily se situaci.

V říjnu se již tradičně konalo online základní kolo Logické olympiády. Z naší školy se zúčastnilo celkem 17 žáků ve čtyřech kategoriích. Nejlepších výsledků dosáhli:

Kategorie A1 (1. ročník ZŠ)       Kateřina Hanzalová    1. B

Kategorie A2 (2. ročník ZŠ)       Patrik Zelený     2. A

Kategorie A (3. – 5. ročník ZŠ)      Tim Pecha      5. A

Kategorie B (2. stupeň ZŠ)         Lucie Pudilová      6. A

Také Matematický klokan přešel do online podoby a školního kola se zúčastnilo 11 žáků ve třech kategoriích. Nejlepší matematici školy:

Kategorie  Klokánek (4. a 5. ročník ZŠ)           Eric Košťál      5. A

Kategorie  Benjamín (6. a 7. ročník ZŠ)          David Němčanský     6. A

Kategorie  Kadet (8. a 9. ročník ZŠ)                 Filip Pospíšil       8. A

Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme.

A co bude dál?

V prosinci se můžete zúčastnit Astronomické olympiády, která se letos koná také online.

Na začátek února plánujeme školní kolo matematické soutěže Pangea. Doufáme, že tato soutěž bude moci proběhnout prezenčně a připravujeme se na účast i v případě střídavé výuky. Do soutěže se můžete hlásit třídním učitelům.
S pozdravem: Matematice zdar!

Radka Švehlová