Šesťáci ve VIDĚ

Už druhým rokem se snažíme podpořit zájem žáků o přírodovědné předměty návštěvou science centra VIDA!.
Dne 7. 11. 2019 jsme měli možnost s našimi žáky 6. ročníku navštívit za zvýhodněné vstupné science centrum Brno. Vydali jsme se v 8 hodin od školy, abychom ve VIDĚ byli hned na začátku otevírací doby. V 9:00 jsme tedy mohli začít objevovat svět fyziky, chemie, biologie a dalších přírodních věd pomocí interaktivních exponátů a zajímavých experimentů. Zúčastnili jsme se také science show Detonátor – třaskavého adrenalinového představení plného výbuchů, odpalů a detonací.

Žáci se do prozkoumávání centra pustili opravdu důkladně, měli snahu si vše vyzkoušet a tak jim čas vymezený pro návštěvu VIDY málem nestačil. Do školy jsme se vrátili ve 13:30 plní zážitků, ale i otázek: „Jak to vlastně funguje?“. A tak doufáme, že návštěva centra splnila svůj účel a žáci se nejen pobavili, ale i poučili a vzdělávání v oblasti přírodních věd jim teď půjde snáze.