Florbalový turnaj AŠSK pro 8. - 9. ročník ZŠ

Florbalový turnaj AŠSK pro 8. - 9. ročník ZŠ

Letošní los načasoval začátek florbalového klání pro 8. – 9. třídy ZŠ Okresního finále AŠSK až na jedenáctou hodinu, a tak jsme netradičně před turnajem absolvovali dvě hodiny výuky dle rozvrhu. I tak se všichni hráči těšili, ale ve svých hlavách se ptali sami sebe: „Jak to dnes půjde v této sestavě?“ Je nutné podotknout, že jsme většinu našich hráčů zapůjčili do Anglie 

Na místě na všechny dopadla tíživá atmosféra, nikoli však z vědomostí nabytých za uplynulé dvě vyučovací hodiny. Myslím, že vhodným příměrem je pocit, když David prvně stanul před Goliášem. Od prvního hvizdu rozhodčího se proto stalo mottem „nestahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.“

Tým bojoval o každý míček, tvořila se taktika a hledaly se způsoby, jak dostat míček za záda soupeřova brankáře. Hráči hráli ze všech sil. Výsledkem byly opravdu zasloužené góly. Několika gólům jsme navíc zabránili díky obětavosti hráčů, kteří neváhali a přes bolestivé štípnutí vystřelených míčků neustoupili. 

Odnesli jsme si dvě velmi cenná vítězství. První v podobě dobrého pocitu z čestného soupeření, které, s radostí mohu říci, patří ke standardům našich týmů. Druhé velké vítězství jsme vybojovali zejména na poli odvahy. A to díky odvaze postavit se soupeřům i přes vědomí výrazně oslabeného týmu. Vyhrát tuto bitvu v mysli každého bylo nejtěžší, zejména v prvních chvílích utkání, ale i to patří ke sportu. 

A proto patří všem hráčům veliké poděkování za odvahu podstoupit florbalové bitvy i přes to, že jsme žádnou medaili nepřivezli. 

Kdo nevěří, ať tam běží a vezme si florbalku.
Miroslav Malý