Fablab

20. 11. 2019 třída VIII.A vyrazila do pojízdné digitální dílny Fablab. Tato dílna je velice překvapila a všichni se zaujetím sledovali programování a práci např. na 3D-tiskárně, laserové řezačce, modelovací fréze, termolisu či elektronovém mikroskopu. Některé drobné výrobky si žáci odnesli za odměnu domů např. dřevěný přívěšek na klíče vytvořený pomocí laserové řezačky.

Po tomto zážitku jsme se přemístili do VIDA centra a žáci se začali blíže seznamovat se světem fyziky, chemie, biologie a dalších přírodních věd pomocí interaktivních exponátů a zajímavých experimentů. Do školy jsme se vrátili plní zážitků a plánů do budoucna. Řada žáků by chtěla přesvědčit své rodiče, aby s nimi zašli do nové digitální dílny v Brně Medlánkách.

Trumpešová Pavlína