Európska Integrácia V4 2019

Dne 12.11 vybraní žáci z druhého stupně a pátých tříd vyrazili do hlavního města Slovenské republiky, Bratislavy. Setkali se zde s dětmi z V4 v Incheba Expo Aréně na výstavišti.
Byl pro ně připraven velmi zajímavý program. Proběhlo křtění knížky Integrácia. Následoval koncert, kdy se na pódiu vystřídali např. Tereza Mašková, Majk Spirit, Ego, Martin Chodúr aj.
Děti přišli pozdravit také známí slovenští fotbalisté, kteří rozdávali své dresy a do publika hodili i několik fotbalových míčů.
Skupina chlapců z Maďarska se představila v krojích a tančili lidové tance, děti z Polska zpívaly a rapovaly.
Jako dárek všichni přítomní dostali trička, knížku, pití a na jídlo plněnou bagetu. Celý program jsme si všichni užili a těšíme se na příští rok, kdy tento koncert Integrácie proběhne v Brně.

Trumpešová Pavlína a zúčastnění žáci