​Cirkus Legrando

V lednu navštívili žáci 7. A kohoutovické Legato, kde si během dopoledne vyzkoušeli některé cirkusové disciplíny. Ujali se jich zkušení a zdatní instruktoři Cirkusu LeGrando – cirkusové školy pro děti, mládež a dospělé, která funguje jako projekt střediska volného času Lužánky. Když pomineme dlouhou cestu přes celé město a následné chvilkové bloudění v mlze, byl celý den opravdu vydařený. Žáci vyzkoušeli různé typy skákání přes velká lanová švihadla (skákalo se poslepu, po dvou i ve více lidech), někteří žonglovali, získali základy pozemní akrobacie (lidské pyramidy) i vzdušné (visutá hrazda, akrobacie na žebřících), zkoušeli chodit po laně. Kdyby nebylo potřeba vrátit se na oběd, všichni by nejradši zůstali ještě mnohem déle. Ukázalo se totiž, že mnozí mají pro cirkusové umění opravdu talent, což ocenili také instruktoři Jovan a Konrád. Paní učitelce a paní asistentce po skončení programu tito instruktoři také řekli, že s tak šikovnou, vtipnou a dobře vychovanou třídou se setkávají jen opravdu zřídka.