Pro rodiče

od 26. 1. 2022 do 28. 1. 2022 z epidemiologických důvodů škola uzavřena. Na základě kladného vyřízení žádosti o změnu organizace školního roku, podané na MŠMT.

Obědy po tuto dobu nebudou.

OČR je možné čerpat.
Empík cyklista

Ve dnech 21. a 23. září 2021 se žáci čtvrtých ročníků zúčastnili prvního bloku dopravně výchovného programu „Empík cyklista“ na Dopravním hřišti Riviéra, který již několikátým rokem pořádá Městská policie Brno.

Sedmáci za humny

Přesto, že v závěru letošního školního roku byly možnosti školních výletů omezeny na jednodenní výjezdy, 7. B si oba náramně užila.

Webinář pro rodiče

Dozvíte se v něm, jaké jsou skutečné fyziologické a emoční potřeby dětí a jak je naplňovat. Jak vytvářet a udržovat bezpečné hranice, jak budovat základy pro zdravý vývoj dítěte a harmonické vztahy rodičů s dětmi na celý život.

Soutěžíme online

Tradičně v průběhu školního roku mají naši žáci možnost zúčastnit se řady matematických, logických a jiných soutěží. Tento školní rok je vzhledem k epidemiologické situaci výrazně náročnější, část soutěží se rušila (již na jaře) nebo přesouvala.

Vánoční projektový den ve 4. A

Poslední den před vánočními prázdninami naše třída prožila netradičně. Udělali jsme si projektový den, ve kterém se nám všechny předměty prolínaly a spojovalo je téma Vánoc a zvyků v České republice.

Tak už jsme „druhostupňáci”!

Třídy 6. A a 6. B strávily poslední zářijový týden nikoliv v lavicích, ale akčně při stmelování kolektivu. Vzhledem k nejisté situaci jsme sice neodjeli na tradiční adaptační pobyt, ale i tak jsme si užili čtyři dny plné nových zážitků, her a společně strávených chvil.

V​olby do žákovského parlamentu

Ve čtvrtek 24. září 2020 proběhly na Základní škole Brno, Čejkovická 10 volby do žákovského parlamentu, který aktivně působí na škole již několik let jako důležitý prostředek participace žáků na životě školy – zapojování žáků do rozhodování o věcech, které se jich týkají.

Environmentální projektový den

V měsíci září se pro 4. ročník uskutečnil environmentální projektový den zaměřený na ochranu přírody a krajiny, na rozvoj finanční gramotnosti, kritického myšlení a na vzájemnou spolupráci.

Ošetřovné

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované.

LVK 1. stupeň

Ve středu 12. 2. , ve čtvrtek 13. 2. a v pátek 14. 2. 2020 jsme jezdili lyžovat s 1.stupněm do Olešnice na Moravě. Všech 40 dětí bylo moc šikovných, od malých prvňáčků až po veliké páťáky.

Den otevřených dveří

Na ZŠ Brno, Čejkovická 10, proběhl 27. 2. 2020 Den otevřených dveří. Rodiče současných i budoucích žáků si v rámci něj mohli prohlédnout prostory školy, ale především v čase od 8 do 11 hod. měli možnost navštívit výuku v kterékoliv třídě.

Zeměpisná olympiáda 2019/2020

Školní kolo 4. ročníku Zeměpisné olympiády se konalo 19. 12. 2019. Zúčastnilo se ho 19 žáků z 2. stupně. Soutěžící byli rozděleni do třech kategorií, v rámci kterých řešili zadané úkoly. Nejlepší řešitel z každé kategorie postoupil do okresního kola.

Recitační soutěž

Během měsíce ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, jak pro 1. stupeň, tak pro 2. stupeň. Školního kola se zúčastnili žáci, kteří byli vybráni z třídních kol.

Vánoční jarmark

V adventním čase se kromě jiných uskutečnila dne 12. prosince i jedna z největších akcí naší základní školy. Vánoční jarmark patří mezi oblíbené tradiční setkání žáků, učitelů a rodičů.

Technické muzeum 7. A

Ve středu 4. 12. 2019 se třída 7. A vydala do Technického muzea. Nejprve si zahráli ve dvojicích únikovou hru, která byla součástí výstavy o železné oponě.

Sametová revoluce

V pátek 15. 11. se na naší škole konal projektový den, během něhož jsme si připomněli události Sametové revoluce a také některé kapitoly z dějin 20. století v Československu.

​Festival Sport Life!

Dne 8. 11. 2019 se třídy 8. A, 6. B a 5. A vypravily na Sport Life! pro mládež. V pavilonu E brněnského výstaviště jsme v úvodní části společně viděli biketrialovou exhibici, vystoupení youtuberky Katky Králové, streetdance, hudební vystoupení Spolu u stolu a představení sportovních hvězd.

Európska Integrácia V4 2019

Dne 12.11 vybraní žáci z druhého stupně a pátých tříd vyrazili do hlavního města Slovenské republiky, Bratislavy. Setkali se zde s dětmi z V4 v Incheba Expo Aréně na výstavišti.

Fablab

20. 11. 2019 třída VIII.A vyrazila do pojízdné digitální dílny Fablab. Tato dílna je velice překvapila a všichni se zaujetím sledovali programování a práci např. na 3D-tiskárně, laserové řezačce, modelovací fréze, termolisu či elektronovém mikroskopu.