Výlety 8. A

Vila Löw-Beer

Dne 18. června jsme se my, žáci 8. A, vydali na výlet do vily Löw-Beer. Cestu jsme začali v největším parku Brna, v Lužánkách. Potkali jsme tam kačenky v jezírku a prasátka. Nedaleko jezírka jsme si udělali menší pauzu na svačinu. Pak jsme se vydali do vily. Paní průvodkyně nás zavedla do schodišťového sálu, kde jsme započali náš program. Dostali jsme kvíz do ruky a šli jsme prozkoumat útroby vily. Na zahradě jsme si udělali piknik. Nela, Filip a Natka se vydali na výstavu o internátu dívek ve vile Löw-Beer. Pak jsme jeli do školy na oběd. Výlet jsme si velice užili.

Paní učitelka dodává: Žáci byli naprosto vzorní, je radost s nimi někam jezdit.

Procházka po stopách nacistů a úniková hra

Dne 23. června jsme se my, žáci 8. A, vydali na výlet po stopách nacistů a poté na únikové hry. Sraz byl na České, pak jsme jeli do parku, který se jmenuje Björnsonův sad. Tam nám paní učitelka řekla něco o nacistech a tomto místě. Tam jsme měli sraz s panem Stanovským, který nás zavedl do Moravské zemské knihovny. Po návštěvě knihovny jsme se vydali na únikové hry na Orlí. Zahráli jsme si hry, které jsme předem vybrali: Kukaččí hnízdo, která byla o útěku z psychiatrie, Dědictví, jež byla o hledání závěti a Labyrint, která byla o brněnském sériovém vrahovi. Po skončení her jsme jeli do školy na oběd. Výlet jsme si strašně moc užili.

Paní učitelka dodává: Všichni byli velice dobře naladění a výlet proběhl bez problémů. Žáci byli vzorní jako vždy.

Nela Kratochvílová, Filip Pospíšil, Natálie Šancová