Škola v přírodě 4. ročník

Poslední týden v září jsme se žáky 4. ročníku vyrazili na školu v přírodě. Cílem naší cesty bylo malebné místo Tři Studně na Vysočině. Celý týden jsme byli ubytovaní v Penzionu Sykovec, kde o nás bylo dostatečně postaráno. Počasí nám přálo, snad jen kromě jednoho dne, kdy nás postihl déšť. Nejvíce času jsme trávili v krásných okolních lesích, kde jsme našli houby snad na každém kroku. Během týdne jsme hráli několik her, naučili se morseovu abecedu a nechyběl ani táborák s opékáním buřtů. V okolí jsme se vydali na procházku po stopách pohádkových soch Michala Olšiaka, které byly v nadživotních velikostech. Viděli jsme například Hejkala Pepina nebo obří sochu káněte. Dalším nezapomenutelným místem, které jsme navštívili, byly studánky Barborka a Vitulka, které se nacházely v krásném lesním amfiteátru u Třech Studní. Věřím, že tento týden byl pro všechny žáky, zvláště některými zážitky, nezapomenutelným. Všichni zúčastnění jsme si užili pěkného podzimního počasí v přírodě.