V polovině října se bezmála čtyřicet žáků druhého stupně vydalo poznávat krásy britských ostrovů, potkávat nové lidi, dozvědět se něco o jejich životě a především pilovat angličtinu v tom nejpůvodnějším možném prostředí. Prostě jsme vyrazili směr Londýn a pak dále do hrabství Yorkshire a do starobylého vikingského města York. Zažili jsme pravé anglické počasí, déšť, mrholení, mlhu, ale i dramatické mraky s prosvítajícím sluníčkem nad přístavním městem Whitby, díky kterým jsme se všichni cítili tak trochu jako Bram Stoker, když psal slavný román Dracula. Užasle jsme procházeli tajemnými ruinami Fountains Abbey, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO a jako filmové hvězdy jsme se cítili ve venkovském sídle Castle Howard, kde se točila celá řada záběrů slavných filmů či seriálů.  Při zpáteční cestě jsme strávili ještě jeden den v hlavním městě, takže jsme si osvěžili návštěvu starého sídla králů Tower of London a St. Paul´s Cathedral z prvního dne pobytu, prošli jsme se kolem Westminsterského paláce a Westminsterského opatství a přes St James's Park jsme došli k Buckinghamskému paláci. Notně uchození jsme ještě nakoupili poslední suvenýry na Leicester square a lodí po řece Temži jsme se vydali k O2 Aréně, kde na nás čekal autobus, který nás bezpečně dopravil zpět domů. Po týdnu dobrodružství jsme dorazili unavení, uchození a nevyspalí, ale plni nových zážitků z míst, které mnozí znali jen z filmů či obrázků v učebnicích. Vrátili jsme se snad i s jistotou, že snaha ve školních lavicích v hodinách angličtiny má smysl, protože v hostitelských rodinách se všichni nakonec nějak domluvili a mnozí si dokonce i popovídali o jídle nebo o fotbalu.